Skip to content
Rockramp

Rockramp

Rockramp

Mäng Book of Ra petuskeem – armastusega Venemaalt!

2000. aastate alguses levisid kuulujutud häkkeritest, kes suutsid Novomaticu mänguautomaatidesse sisse häkkida, mille tulemusel hakkasid mõned Ida – Euroopa kasiinode mänguautomaadid väljastama ebanormaalselt suuri summasid ja seda kahtlaselt väikeste vahedega. Peale Austria tootjate pikka ja kulukat uurimist ei leitud aga ühtegi asitõendit selle kohta, et masinatel midagi viga oleks olnud või nendega midagi kummalist oleks toimunud. See aga aitas kaasa kuulujuttude levikule, nagu oleksid Venemaa häkkerid välja nuputanud, mis põhimõttel masinad töötavad ja selle tulemusel said nad ka masinate käitumist ette ennustada. Kõik need sündmused tõid mäng Book of Ra automaatidele palju tähelepanu – nii positiivset kui ka negatiivset.

Võimalik, et polnudki vaid kuulujutt

Kuigi see kuulujutt ei tuginenud ühelegi tõestatud faktile, nõustusid enamus mängutootjatest, et väga hea tahtmise ja meeletu keskendumise korral ei ole päris võimatu täheldada slotimasinate töö puhul teatud mustreid. Kaasaegne mäng Book of Ra on kontrollitud puhtalt arvutiprogrammide poolt, mis on seadistatud juhuslikkuse generaatori printsiibil ehk inimene ei saa kontrollida, kuidas masin otseselt oma käike valib. Samas on need programmid siiski inimese loodud ja kood on ikkagi inimese loodud, olgu selle tulemus siis nii juhuslik kui tahes. Seega on selline kood ka ilmselt hea tahtmise korral lahtihäkitav, kuna selle juhised on tehtud siiski inimese poolt ja seega pole kõik valikud olnud selles protsessis täiesti juhuslikud.

Masina tööpõhimõtte kirjeldus

Juhusliku numbri generaator valib “seemneks” suvalise numbri või algselt sisestatud numbri ja kombineerib selle keerukate matemaatiliste võrrandite läbi konkreetse keskkonna väliste sisenditega, nagu kuupäev, masina seerianumber ja kellaaeg. Lõpptulemuseks saadud number konverditakse käsuks, mis siis jõuab loetava mängutulemusena automaadi rullikutele. Mäng Book of Ra pole muidugi ainus slotimasin, mis sellisel põhimõttel töötab – nii töötavad enamik mänguautomaate tänapäeva online ja mobiilikasiinodes (ja tegelikult ka tavakasiinodes).

Kuidas masinad lahti häkiti

Kasutades teadmisi masinate tööpõhimõttest ja et kuidas juhusliku numbri genereerimise programmid töötavad, suutsid Vene häkkerid väidetavalt ennustada mitme slotimasina käitumismustreid. Sellest tulu lõikamiseks kasutasid nad peent võrgustikku, mis koosnes meestest, kes reaalselt pidid nende automaatidega mängima ja “tagatoa” programmeerijatest, kes infot töötlesid. Sisuliselt pidi keegi mänguautomaadi ees mängides mängutulemusi salvestama ja häkkeritele edastama, kes analüüsisid saadud infot kuskil kaugel turvalises kohas ja püüdsid leida õige strateegia masina ülekavaldamiseks. Viimane petuskeemi etapp oli läbi telefoniäpi mängijale info saatmine, et millal rullikud keerlema võib panna. Signaali täpsus oli väidetavalt arvutatud millisekundi täpsuseni.

Ning kuigi ma olen tavaliselt üpris skeptiline selliste legendide uskumise suhtes, siis lugu ise on ju äge ja kes teab, võimalik, et midagi sellist isegi internetikasiino algusaegadel võiski juhtuda. Igatahes on selles loos midagi inspireerivat! Kui midagi väga tahta, võibki see võimalikuks osutuda!

Uncategorized

Navigeerimine

Hasartmängud internetis – 9 fakti, mida sa ei teadnud (kuid peaksid teadma)
Kuidas hasartmängud internetis toimivad

© 2022 rockramp.ee