Pokkeris on kasutusel väga suur hulk termineid erinevate käte, käikude ja seisude kohta. Ma kõiki ei hakka siinkohal ära tooma, selleks on koostatud juba hunnik pokkerisõnastikke, mis on üpris kergesti leitavad. Kuid toon välja mõned huvitavamad terminid ja põnevamad faktid.
Surnud mehe käsi
Pokkerimängijad teavad, et pokkeris on “käsi” ehk kombinatsioon, mille nimi on “Dead Man’s Hand” ehk eesti keeles “Surnud Mehe Käsi”. See koosneb kahest mustast kaheksast ja kahest mustast ässast ning see sai nime Metsiku Lääne relvavenna Wild Bill Hickok’i järgi, keda väidetavalt tulistati pähe 2.augustil 1876. aastal Dakota territooriumil, samal ajal kui ta pokkerit mängis. Kuuli saamise hetkel olevat tal käes olnud just need kaardid. Ajaloouurijate väidetel oli tal käes veel paar kaarti, kuid läbi legendide ja raamatute tänapäeva seigeldes on see juhtum andnud nime just sellele eelpool mainitud nelja kaardi kombinatsioonile.
Anna Kournikova
Tuntud kauni naistennisisti järgi kutsutakse pokkeris kätt (AK ehk äss ja kuningas), mis näeb paganama hea välja, aga mängus niisama hea pole. Nagu tuntud tennisekaunitargi – paganama ilus, aga suurvõite pole koju toonud.
Eesti keeles on kombinatsioonil AK ka muid hüüdnimesid – “aktuaalne kaamera”, “ahvi kari” jne. Samamoodi nagu kombinatsiooni AA (kaks ässa) kutsutakse naljatamisi “anonüümsed alkohoolikud” (samal ajal kui USA-s on selle nimi “American Airlines”). Paljud seltskonnad on teinud ka poliitilisemalt ebakorrektsemaid mugandusi ja naljanimesid igasugustele kombinatsioonidele, mida ma siin kõiki ära ei hakka tooma, aga ütleme nii, et inimesed on loomingulised ja oskavad mängust ikka kõike võtta mis võtta annab! Ja miks ka mitte, mängimise eesmärk on lisaks õnne proovimisele eelkõige ikkagi meelt lahutada. :)
Texas Holdem ja USA
Veel hakkas mulle silma üks kummaline lugu USA -st. Kas teadsid, et Texases ei saa Texas Holdem’it mängida? Irooniline, kas pole. Pokkeritoad on Texases illegaalsed. Välja arvatud üks indiaanlaste reservaadi alal asuv pokkerituba Austinis, mis seaduseauku ära kasutades suutis mängijatele uksed avada. Koha avaja Sam Von Kennel töötas eelnevalt juhatajana ametis, mis annab sarnastele kohtadele litsentse, seega tundis ta süsteemi läbi ja lõhki. Nii leidiski ta viisi, kuidas seadusesilmast mööda pääseda, nimetades pokkerimaja “klubiks”. Klubiga liitumiseks on loodud hunnik erinevate hindade ja kestvusega pakette ning nii saavadki paketi ostjad turvaliselt ja seaduslikult Texases pokkerit mängida, ilma et peaks millegi üle muret tundma.
USA üldiselt kontrollib päris suures mahus hasartmängude mängimist – illegaalne või piiratud on see enamikes osariikides. Sellepärast ongi sealsed kasiinod kogunenud tihedalt kokku just teatud piirkondadesse, tuntuim neist on muidugi Las Vegas, kasiinode paradiis – kuskil mujal ei leia sa nii tihedalt kokku kuhjatud mängusaale ja glämmi.
Kes tahab ikka korraliku kasiinolaksu kätte saada, siis tuleb minna Vegasesse! On see siis nostalgia filmidest või midagi muud, aga kunagi tahaks ka ise sinna jõuda. Mõned küll väidavad, et pole see Vegas eriti midagi nii erilist, aga ma usun, et pilvelõhkuja penthouse’ist vaatad asja veits teise nurga alt kui odava hosteli kardinate vahelt. Pigem unistan suurelt kui üldse mitte!
Tsaupakaa ja järgmise postituseni!